Amint a Hue rendszerünk üzemképes, a Bridge (központi egység) be van állítva és már tudjuk a lámpákat vezérelni telefonról, vagy a wireless dimmer segítségével, továbbléphetünk egy szintet és automatizálhajuk is rendszerünket.
Mindennek az alapja az IFTTT. Ez egy netes szolgáltatás, a neve: If This Than That - Ha történik valami, csinálj valamit. Gyakorlatilag az app-jainkat kapcsolja össze, és értesítéseket generál több platformon különféle receptek alapján. Használata nagyon egyszerű. Pár példa a lelhetőségek közül.
- Ha bejelölnek egy Facebook-ra feltöltött fotón, automatikusan elmenti a képet a Google Drive-ra
- Ha a Youtube-on kedvelsz egy videót, automatikusan hozzáadja a Deezer lejátszási listához
- Ha kedvencnek jelölsz egy Twitter posztot, automatikusan menti Evernote-ba.
A lehetőségek szinte végtelenek, és itt jön képbe a HUE. Gyakorlatilag bármilyen eseményt össze tudunk kapcsolni a Philips Hue lámpáinkkal. Összegyűjtöttünk néhányat kedvcsinálónak, de az IFTTT weboldalon éppen 750 lehetőségből lehet választani a Hue receptek közül: https://ifttt.com/recipes/search?q=hue
Te is szeretnéd? Hát persze! Nem nagy ördöngösség, csak kell hozzá:
- iOS / Android / WM telefon, vagy tablet
- Bármilyen Philips HUE LED fényforrás vagy lámpa
- Appok telepítve: IFTTT és a gyári Philips HUE
- Philips Hue fiók (meethue.com - 1 perc regisztrálni) https://my.meethue.com/en-us/
Elsőként az IFTTT appot kell elindítani, és regisztrálni. Utána válaszd ki a használni kívánt csatornákat (HUE, Facebook, Gmail, stb). Minden esetben be kell jelentkezni a kívánt alkalmazásba, Hue fiókra is szükség lesz, de pár perc az egész és csak egyszer kell végigmenni a folyamaton, utána a rendszer már automata.
Ha kész vagyunk a regisztrációval, kezdődhet a receptek hozzáadása a saját fiókunkhoz. Ezt az app-ban is el lehet végezni kényelmesen, de böngészővel is az ifttt.com weboldalon. Minden nagyon egyszerű, használata nem igényel speciális ismereteket, a beépített kereső jól működik.
Ha nem vagyunk elégedettek az eddig feltöltött receptekkel, magunk is létrehozhatunk újakat.
Ehhez a Create New gombot kell megnyomni a képernyő alján és könnyen kiválaszthatjuk a csatornát, aminek az eseményei vezérelni fogják a lámpáinkat, majd ez után a létrehozandó eseményt (pl. Új Google naptár bejegyzésnél villogjon az asztali lámpánk).
Ezek a beállított villogások, színváltások nem zavaróak, nagyon diszkrétek, és amellett, hogy nagyon high-tech és elápráztathatjuk vele vendégeinket, még haszna is van: este vagy tárgyalás közben, lenémított telefon mellett is értesülhetünk fontos eseményekről anélkül, hogy rá kellene néznünk az eszközünkre.