Bevezetés:
Aki egyből szeretné telepíteni, annak íme a linkek:
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/philips-hue-gen-2/id1055281310?mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.philips.lighting.hue2
A régi app ikonja szürke színűre változott, a Gen2 egy teljesen új alkalmazás, nem frissítés.

Kezelőfelület
Az egyik legnagyobb változás a GUI megújítása. Valljuk be, 2016-ban már nagyon idejétmúlt volt a régi kezelő felület, sőt néha nehezen lehetett használni, emiatt is tudtak elterjedni a kisebb cégek által írt Hue alkalmazások. Az új felület modern kinézetű, a "Flat" design-t követi, alkalmazkodik az új trendekhez és kifejezetten felhasználóbarát. Egyszerűen szép, jól esik ránézni és használni. Egy apróság: iPad-en túlságosan nagy méretű minden, nem használja ki a nagy kijelző lehetőségeit, az androidos telefonon több minden látszik. A követhező képernyőmentéseken mutatjuk is az összehasonlítást.
Rooms - csoportosítás
Végre lehet a Hue LED lámpákat helyiségenként csoportosítani a Rooms funkcióval. Az alkalmazás rengeteg helyiséget felkínál, és mindegyikbe tetszőleges számú lámpát csoportosíthatunk, másodpercek alatt. A szobákban levő lámpák szabályozása végtelenül egyszerű lett: ha a főképernyőn a szobához tartozó csúszkát mozgatjuk, az összes lámpa fényereje változik. Természetesen a szoba lámpái külön is vezérelhetők.
Sőt: A Siri hangvezérlésnek köszönhetően elég ennyit mondanunk: “Set the living room to 10 percent" - és kész is az esti hangulatvilágítás.
Egy-egy szoba lámpáinak mentésekor ne legyünk türelmetlenek, kb. 10 másodpercig tart a mentés, mert a Bridge tárolja az adatokat. Ennek az az előnye, hogy más eszközeinken is megjelenik a csoportosítás azonnal. Figyeljünk arra, hogy ha egyszerre két mobilon vagy tableten is fut valamilyen Philips Hue vezérlés, akkor összekeveredhetnek a fények. Tapasztalat: az OnSwitch éppen a Pink Lounge receptet futtatta az irodai iPad-en és az összes Hue LED világítótest ennek megfelelően működött annak ellenére, hogy egy androidos telefonon szerveztük a csoportosítást éppen. Mivel a lámpák és a Bridge/mobileszközök közötti kommunikáció 2 irányú, a Samsung készülék gyönyürűen visszajelezte az iPad által vezérelt lámpák színét, és hiába állítottuk át az egyik lámpát kékre, az iPad felülbírálta.
Routines - időzítés
A Routines funkcióval mindenféle időzítéshez kapcsolódó dolgot beállíthatunk a napi aktivitásunkkal kapcsolatban a felébredéstől az elalvásig.
Wake up: Természetes ébredés a napfelkelte utánzásával. Pár gombnyomás és, ha éppen kiszorultunk a nappali kanapéjára aludni, akkor a nappali fényei ébresztenek akár beállított világítási képpel is, lassan.
Home & Away: A pozíciónk ismeretében a Philips Hue rendszer tudja, hogy mikor érkezünk haza vagy távozunk otthonról. Ezekhez az eseményekhez rendelhetünk ki és bekapcsolásokat, világítási képeket, fényerőket. A jelenlét-szimulációval úgy tehetünk, mintha lenne otthon valaki, miközben nyaralunk.
Egyéni: Beállíthatunk saját automatizmusokat, például lassú világosodást reggel, változást a hidegebb napközbeni fénytől a narancsos esti árnyalatig, a kinti színhőmérséklet utánzására.
Night Light: Kisgyerekek szobájába javasolt, minimális éjszakai fényt lehet beállítani, sőt a kék tartományt is minimalizálja a kisugárzott fényben, hogy ne zavarja az alvást.
Scenes - világítási képek
Eddig is voltak különféle hangulatnak megfelelő beállítási lehetőségek, de ez mostantól sokkal könnyebb lesz. Megoldható, hogy újakat hozzunk létre, például egy nekünk kedves fényképből. Az app felismeri a domináns színeket és ezek alapján hoz létre új fényhatást (pl. a jobb oldali képet mi töltöttük fel, és rózsaszínes lilába borult tőle az iroda). Inspirációnak előre telepítettek néhány alapbeállítást: tavaszi virág, naplemente a szavannán, sarki fény, és trópusi alkony. A középsű gyűrűvel tudunk mindig fényerőt állítani, akár egy lámpát programozunk, akár egy világítási képet.
Widgets
A widgetek segítségével szobákat és világítási képeket kombinálhatunk az értesítési központba (csak iOS). Ezekből max. 10 db-ot tehetünk ki a főmenübe. Ha már iOS, a hangvezérlés sem működik Android rendszerű eszközökön.
Gyári fotókat a következő galériában találnak:
http://www2.meethue.com/en-gb/philipshueapp