Fali kapcsoló okosan
Mivel a Philips Hue a szabványos Zigbee kommunikációs protokollra épül, végre más gyártók is elkezdtek kiegészítőket gyártani. Elsők között a szabványos 65 mm átmérőjű villanyszerelési dobozba építhető vezérlőket mutatjuk be.
Az okoskapcsoló, ha hozzáadjuk az otthoni Philips Hue Zigbee (vagy más gyártó Zigbee) hálózatához, akár 30 lámpát is képes kezelni. A Philips Hue DimSwitch-el összehasonlítva ez teljesen más logika, mert ott maximum 2 szobához tudjuk rendelni a kapcsolót. Az összepárosítást nem a Hue App-ban kell elvégezni, hanem a TouchLink funkcióval. Az eljárás lényege, hogy a Hue lámpáknak és fényforrásoknak a bekapcsolásakor kb. 30 másodpercig aktív a ToucLink üzemmódja és ez alatt az idő alatt a kapcsolót 10 cm-es távolságon belül tartva "összehangolódnak" és utána kezelhető. Az, hogy egy kapcsoló 30 külön lámpát is kezelhet így, akár több csoportban, nagyszerű lehetőségeket tartogat.
Teljes sötétség gombnyomásra!
Fogadjunk, hogy volt már olyan, hogy a bejárati ajtóból kellett visszaszaladni a gyerekek égve hagyott lámpáit lekapcsolgatni? Tegyél fel a falra egy okoskapcsolót és egy gombnyomással megoldottad a problémát és minden lámpát egy mozdulattal lekapcsoltál (Ha okosvilágításod van :) )
A jó hír, hogy ezek mellett az összes Hue lámpa irányítható marad, tehát vissza lehet kapcsolni telefonról, mozgásérzékelőről, vagy más eszközökről bármelyiket. Az okoskapcsoló mindegyik összepárosított lámpának kiadja az utasítást, tehát ha egy éppen sárga színben világító lámpát kapcsolunk le egy csak fényerőszabályozós kapcsolóval, akkor visszakapcsolás után is sárga színben fog világítani. Feltéve, ha nem telefonról kapcsolod vissza kék színűre.
Szabályozz, válts árnyalatot vagy színt!
3 féle okoskapcsolót hoztunk el nektek:
- Fényerőszabályozó (bármilyen Hue lámpához vagy TouchLink LED vezérlőhőz)
- Színhőmérséklet-szabályozó (Philips Hue White Ambience LED fényforrásokhoz, lámpákhoz, vagy CCT TouchLink LED vezérlőhőz)
- RGBW vezérlő (Philips Hue White and Color Ambience LED fényforrásokhoz, lámpákhoz, vagy RGBW TouchLink LED vezérlőhőz)
Mind a 3 típus 230V bekötést igényel. A monokróm és a szabályozható színhőmérsékletű vezérlőn 4 gyorsgomb is van: 25%, 50%, 75%, 100% fényerőhöz. Az S1-S4 gombokra 4 féle világítási képet lehet elmenteni, akár 30 lámpához is! Ez úgy is működhet, hogy telefonról készítesz gyorsan egy hangulatvilágítási képet (pl. nappali falikar 50%, mennyezet kikapcsolva, állólámpa gyenge narancsos fény, közlekedő lila szín, stb) és akár egy monokróm vezérlőn is el tudod tárolni az S1 gomb 2 másodpercig tartó nyomásával. Igen, és így lehetőséged van egy mozdulattal színbeállításokat is előhívni a legegyszerűbb panelen is.
Távirányító
Tovább egyszerűsödik (vagy bonyolódik:) ) a helyzet a TouchLink távirányítóval. Itt 4 csoportra oszthatod a lámpáidat, és csoportonként is tudod kapcsolgatni, vagy fényerőszabályozni. A 4 csoportnak külön gombjai vannak, de egyszerre is kapcsolhatod az összes lámpát a fenti két gombbal. Az S1 és S2 gombokra a fent leírt módszerrel lehet világítási képeket menteni.
Mivel egy Philips Hue lámpa több kapcsolóhoz vagy vezérlőhőz is hozzárendelhető, ezzel elég bonyolult játékokat ki lehet találni, például ahogy haladsz végig a lakáson: Bejáratnál felkapcsolod az előtér világítását a nappali egy részével, a nappaliban lerogysz a fotelba és a távirányítóval lekapcsolod az előszobát és felgyújtasz egy hangulatfényt (1 gombnyomással), közben egy mozgásérzékelő is dolgozhat valamelyik helyiségben. Bonyolultan hangzik, de nem az! Percek alatt minden eszköz feltanítható és utána olyan egyszerűen lehet használni őket, mint egy hagyományos villanykapcsolót.
Sok sikert kívánunk a használathoz!
Megérkeztek a TouchLink Zigbee vezérlők is LED szalaghoz vagy villanykapcsoló mögé rejthető változatban csillárokhoz, következő cikkünkben részletesen beszámolunk róla!