Nanoleaf Aurora
A moduláris LED okos paneleiről híres Nanoleaf, első nagy dobásaként az Aurorával rukkolt elő, amely hamar elhozta számukra a sikert. A könnyen összeilleszthető háromszög panelek közelebb hozták az okos világítást az emberekhez. A Nanoleaf Aurora hamar a szívünkbe lopta magát, elképesztő színeivel és a kezdetben külön, majd a csomag részeként kapható hangvezérlő modullal és a különleges, dodekaéder alakú távirányítóval hamar elvarázsolta az okos világítás szerelmeseit.
Nanoleaf Canvas
A kezdeti lendületből mit sem veszítve, pár évvel később pontosan a tavalyi évben mutatták be a panelek továbbfejlesztett változatát, amelyet Canvas névre kereszteltek. A Nanoleaf Canvas már négyszögletű panelként érkezett, vezérlőegységbe integrált hangvezérlővel és érintésérzékeny kialakítással, amely lehetővé teszi, hogy a paneleket megérintve vagy akár végigsimítva, különböző izgalmas effekteket érhetünk el.
Nemrégiben a Canvas tulajdonosokat is újdonsággal lepték meg a Nanoleaf fejlesztői, még decemberben bemutattak ugyanis egy, külön a Canvas rögzítésére kifejlesztett úgynevezett „rácsot”, amely tulajdonképpen egy kis keret, ami lehetővé teszi, hogy könnyedén ki-be pattinthatóvá váljanak a kis négyzetek – igazán hasznos újítás, köszönjük Nanoleaf! A rögzítőrács előreláthatóan leghamarabb az év harmadik negyedében lesz elérhető.
Nanoleaf Hexagon
A korábbi sikerek nyomán idén is egy új forma érkezik, szintén a geometrikus alakzatok síkján most a hatszög felé vették az irányt. Az új Hexagon panelekről hivatalosan a múlthéten a CES Unveiled médiaeseményén hullott le a lepel, de az igazi rajongók már a tavalyi évben kiszivárgott információk alapján tudták, hogy milyen újdonsággal rukkolnak elő.
Az új Nanoleaf Hexagon hatszög alakú panelek elődjükhöz, a Canvas-hez hasonlóan szintén érintésérzékenyek. A hatszög panelek különlegessége abban rejlik, hogy a 6 oldaluknak köszönhetően még több lehetőségünk nyílik kiélni kreativitásunkat és új izgalmas formákat álmodhatunk meg szinte határok nélkül. További plusz, hogy az új összepattintható kialakításának köszönhetően amellett, hogy sokkal jobban és biztonságosabban illeszkednek egymáshoz a panelek, könnyebben rögzíthetők a falhoz és ezzel a módszerrel kevesebb kárt okoz a festésen az új panelek csatlakoztatása. Egyidejűleg akár 500 darab Hexagon panel csatlakoztatható egymáshoz, 25 panelenként azonban szükség van tápegységre. A Hexagon érkezéséről egyelőre annyit tudunk, hogy 2020. októberétől várható.
Homekit eszközök vezérlése
A Canvas-t és Hexagon-t interaktív okosgombként is használhatod az Apple Homekit eszközeid működtetéséhez. Az érintésérzékeny panelek segítségével szimpla, dupla, valamint hosszú érintéssel adhatsz utasítást okoskütyüidnek. A Nanoleaf okosvilágításodat pedig könnyedén vezérelheted Siri, Alexa és Google Assistant rendszereken keresztül hangutasítással is.
Screen mirror
Az izgalmas, Screen Mirror funkciót is kipróbálhatták a Nanoleaf standjához ellátogatók az idei CES-en. Az app újdonsága október óta elérhető, a Screen Mirror-rel lehetőséged nyílik beállítani, hogy okos paneleid valós időben tükrözzék a televízió vagy monitor kijelzőjén látható tartalmakat, így bármilyen képernyőn végzett tevékenységed automatikusan tükröződik a paneleidre. A Screen Mirror, az új Nanoleaf Desktop asztali eszközökre szánt applikációval vezérelhető. Alapvetően 4 megjelenítési módot tartalmaz, amely bármilyen hangulatot vagy eseményt segít igazán magával ragadó élménnyé varázsolni. A “Match” mód kiválasztásával, akár a kanapén ülve is könnyedén egy pörgős, adrenalindús akciófilm szereplőjének érezheted magad.
A Screen Mirror funkció használatához mindenképpen csatlakoztatnod kell a számítógépedet a használni kívánt kijelzőhöz.
Nanoleaf Learning Series
A Hexagon és az új Canvas rögzítőrács mellett egy teljesen új okos világítási rendszerrel is meglepett bennünket idén a Nanoleaf. Az újonnan bemutatott rendszer azon a szemléleten alapszik, miszerint az okos világítás nem csupán arról szól, hogy csatlakoztatjuk a mobilunkat a rendszerhez, a Nanoleaf tervezői sokkal inkább úgy gondolják, hogy az okos fényeknek kellene tanulniuk rólunk és a reakcióinkról bármilyen felhasználói interakció nélkül. Ez a fajta újradefiniálás vezetett el a most bemutatott Lighting Series-hez.
A Lighting Series tulajdonképpen egy termékcsalád, amely tartalmaz egy „hagyományos” okos fényforrást, egy úgynevezett „tanuló kapcsolót”, gombokat, valamint egy központi egységet. A rendszer lényege, hogy a Nanoleaf kidolgozott egy új, saját fejlesztésű technológiai tanulási formát, a U-IQ-t, amely implementálja a funkcionalitást ezekbe a termékekbe. A rendszer lehetővé teszi, hogy az eszköz megtanulja, hogy éppen hol vagy és hogy merre közlekedsz a lakásban, és ennek megfelelően állítja be a világítást.
A fények így tudják észlelni a természetes fény szintjeit a lakásban és ez alapján állítja be a fényességét. A cég szerint a legtöbb már az összekapcsolt fényeket is okos világításnak tartja, ezzel szemben az, amit most ők fejlesztenek tényleg okosabbá teszik a fényt, így képes lesz reagálni a felhasználók szükségleteire. Hozzátették, hogy az első pár alkalommal nagyon király dolog, hogy a mobilunkról, vagy hangvezérléssel vezéreljük a fényinket, de egy idővel inkább nyűgnek tűnik, főleg ha még nem is működik megfelelően.