Az üveg időtálló és trendi, amelyet belsőépítészek és tervezők a mai napig szívesen alkalmaznak álomotthonaink megteremtéséhez. Az üveg története hosszú időre nyúlik vissza, keletkezéséről pedig több legenda is terjeng. Az első üvegszerű anyagok Mezopotámiában tűntek fel, időszámításunk előtt a 4-5. évezredben, azóta az pedig az üveg lassan életünk részévé vált. Ahogy számos felhasználási módját fedeztük fel, mára már a rengeteg használati tárgyunk is üveg felhasználásával készülnek.
A világítás területén is nagy sikernek örvendhet az üveg, ugyanis a lámpagyártók igen korán felismerték az előnyös tulajdonságait, amelyek már a klasszikus darabokban is remekül visszaköszönnek. Mára a legegyszerűbb mennyezeti lámpáktól kezdve, a részletgazdag csillárokig mind megtalálható üveg kivitelben. Áttetsző, irizáló, homokfújt és színre festett darabok széles palettája tárul elénk, rengeteg formában. Az üveg törékenységét talán az alakíthatósága ellensúlyozza a legjobban, amelynek köszönhetően az üvegművesek szinte bármilyen formát képesek előállítani belőle.
A geometrikus formák alapvetően hívogatóak a szemnek, a legegyszerűbb szimmetrikus formák pedig kellemes hatást kölcsönöznek a tárgyaknak. A lámpák tekintetében legnépszerűbbnek nevezhető üvegforma minden bizonnyal a gömb, amely rendelkezik a szimmetria összes jellemzőjével, ráadásul az üveg fényes felülete csodásan töri meg a fényt. Az „üvegbuborék” szinte minden lámpatervező asztalán megfordult már, és tulajdonképpen csaknem az összes lámpagyártó kollekciójában megtalálható valamilyen formában. Koncepció és színvilág tekintetében rengeteg variáció létezik, az átlátszó asztali gömblámpáktól kezdve egészen az impozáns többágú függesztékekig.
Az egyedi igényekhez mérten számos színben találhatunk gyönyörű darabokat. Számos gyártó a natúr üveg természetes fényjátékára esküszik és a hangsúlyt a kellemesen lágy árnyalatokra fektetik. Ebben az esetben egy nagyobb térbe általában több üveglámpát javaslunk, ezek természetesen lehetnek különböző típusúak, amelyek stílusban passzolnak egymáshoz, illetve a helyiség designjához. Az ilyen megoldások remekül mutatnak klasszikus otthonokban, ahol a harmónia megteremtése a cél. Meleg családias hangulatot alakíthatunk ki semlegesebb lámpáinkkal, amelyek nem veszik el a hangsúlyt a berendezésekről, azonban remekül kiegészítik azokat, miközben egy kis pluszt adnak a térnek.
Amennyiben egy kicsit vagányabb megjelenésre vágyunk, válasszuk bátran a fémes árnyalatú üvegbuborékokat, amelyek remek fókuszpontként azonnal magukra vonják a figyelmet. Ezt a stílust inkább azoknak a modern stílust kedvelőknek ajánljuk, akik imádják az újdonságokat és nem ijednek meg a hangsúlyos lámpáktól. Igazán látványos nappali enteriőrt alakíthatunk ki, ha arany, ezüst vagy akár rozéarany árnyalatot választunk és mellé semlegesebb, fehér vagy bézs falszínnel.
A romantikus stílus szerelmeseinek is remek opció az üveggömb, nekik a pasztell árnyalatokat javasoljuk, amelyek remekül kiegészítik a natúr bútorok és a kellemesen lágy árnyalatú falak összességét. Remekül feldobhatjuk a teret, ha egy pár növénymintás kiegészítőt is beszerzünk, vagy esetleg egy-egy falat virágmintás tapétával díszítünk és a kiegészítőink színeinek megfelelő pasztell árnyalatú lámpát választunk mellé.
Ha valami nagyon extrára vágysz és oda vagy a színekért, akkor válaszd az élénk színes üvegbuborékokat! Hosszúkás és gömb formában is egyaránt vagány, hangsúlyos és igazán trendi darabokat találhatsz. Egy kis böngészéssel meglepő, nem mindennapi darabokra bukkanhatunk, amelyektől biztosan eláll mindenki szava. Légy kirívó, tűnj ki a tömegből és használd bátran a színeket otthonodban, nem fogod megbánni!
Természetesen az üveglámpák nem csak gömb formában mutatnak szuperül, a különböző tervezők fantáziájának hála évről-évre rengeteg extravagáns alakot álmodnak meg. A hagyományosabb gömb, kúp és henger formák mellett igazi kuriózumként tekinthetünk például a térelválasztóként is gyönyörűen funkcionáló csempehatású üveglámpák mesésen kombinálhatóak, igazán egyedi megjelenést kölcsönöznek, amellyel akár növényes falat is létrehozhatunk.