Oldalunk sütiket használ a jobb működés érdekében. Olvasd el a részleteket megújult adatvédelmi szabályzatunkban.

Egy ház - villanykapcsolók nélkül

A lakás felújításkor a cél az volt, hogy a teljes világítás hagyományos kapcsolók nélkül működhessen. Az összes lámpatest PIR szenzorokkal működik, de a mozgásérzékelők nemcsak egyszerűen kapcsolják a lámpákat, hanem különféle feltételek alapján üzemelő, az aktuális időponttől függő fényerőszabályzókat vezérelnek. Ezzel a módszerrel meg tudták oldani, hogy a különböző napszakokban más világítási kép legyen beállítva egy-egy helyiségben, ahol éppen tartózkodik valaki.

A mozgásérzékelőkkel vezérelt világítás eleve energiamegtakarítással jár, a fényerőszabályozás további 30-80% költségcsökkentést jelent napszaktól függően.

A vezérlést és a világítási rendszert az MS Lighting Design cég tervezte és kivitelezte, megvillantva a jövő egy pillanatát, ahol a villanykapcsoló létezését kérdőjelezik meg. "Miért nem működik a világítás tejesen automatikusan az ember igényeihez igazodva napszaktól függően? Miért kellene minden egyes alkalommal egy kapcsolót megnyomni, amikor belépünk egy szobába vagy elhagyjuk azt?" - Ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat, és a válaszok alakutak át a rendszer megvalósításába - mondta el Marcus Steffan az MS Lighting Design Ltd.-től.

A házat benevezték az idei Lux-díjra a Vezérlés szekcióba. Az eredményhirdetés november 19-én lesz Londonban.

luxreview.com/article/2015/10/house-without-light-switches-shortlisted-for-lux-awards

Tartalomhoz tartozó címkék: Blog