Oldalunk sütiket használ a jobb működés érdekében. Olvasd el a részleteket megújult adatvédelmi szabályzatunkban.

Biztonságos az intelligens világítás?

2016. 11. 09. 11:38:08
Biztonságos az intelligens világítás?
A múlt hónapban hackerek minden idők eddigi legnagyobb internetes támadásait végezték okos eszközök, termosztátok, CCTV kamerák, képrögzítők felhasználásával. A támadás során átvették az irányítást az eszközök felett, botnetként használva őket. Körülbelül több, mint 150.000 periféria manipulációjával üzeneteket zúdítottak az OVH internetszolgáltató vállalat webszerverére, mely a túlterhelés miatt összeomlott. Egy másik támadásban a DYN cég DNS infrastruktúráját támadták, ezzel kieséseket okozva a Twitter, SoundCloud, Spotify, Reddit és rengeteg kisebb website szolgáltatásaiban.

Megtámadták a kamerámat?

A biztonsági szakértők aggódnak, ugyanis sok esetben a forgalomban lévő hálózati eszközök egy része elavult operációs rendszereket futtat, biztonsági frissítéseket soha nem kapnak, egyszerű jelszavakkal védik az admin felületet és a gyors piacra vitel miatt tesztelésük sem megfelelő. Aki egy egyszerűbb IP alapú biztonsági kamerát vagy videófelvevőt vásárol, nem is gondol bele, hogy ezek már hálózatra kötött célszámítógépek, amiket ugyanúgy védeni kellene, mint egy átlagos PC-t.

Változik a világítási piac

A jövőben, ahogy a világítás is automatizálódik, akár egy wifi alapú LED vezérlő is lehet támadás célpontja, ha a védelme nem megfelelő. Ezek miatt mindenképpen érdemes nagy multinacionális gyártók intelligens világítási rendszere mellett letenni a voksot, mert náluk van meg az a műszaki és support háttér, hogy folyamatosan és gyorsan frissítsék a rendszert.

Rendszeres frissítések

A Philips tapasztalataink szerint is rendszeresen küld frissítéseket a Hue termékcsaládhoz. Erre szükség is van, mert egyetlen rendszer sem tökéletes, és végül azok a gyártók kerülnek ki győztesen a piaci versenyből, akik egy-egy újonnan felfedezett biztonsági rés felfedezésekor nagyon gyorsan tudnak reagálni és ezzel növelni az ügyfél-elégedettséget.

A Philips ki is adott egy sajtóközleményt november elején, amelyben hangsúlyozza, hogy az októberi támadásokban Philips Hue termékek nem voltak érintettek, sőt, eddig egyszer sem fordult elő, hogy olyan vírust hoztak volna létre, mely ezeket a termékeket meg tudta volna fertőzni. A Philips kutatói eddig minden biztonsági rést felfedeztek a termékekben, így a folyamatos szoftverfejlesztéseknek hála teljes mértékben biztonságosak. Javasoljuk minden Philips Hue tulajdonosnak, hogy az eszközhöz használható alkalmazások segítségével rendszeresen frissítse készüléke szoftverét, így csökkentve bármilyen fenyegetettség kockázatát. A legújabb fejlesztések azonnal és folyamatosan elérhetőek a hivatalos Philips Hue app segítségével, melyeket azonnal telepíthet is.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Hírek Blog